نمایش نوار ابزار

دستورالعمل دریافت شناسه برای کالای (لوازم خانگی) موجود در بازار و انبارها

چهارشنبه 20 می 2020

به گزارش روابط عمومي مركز ملي شماره‌گذاري كالا و خدمات ايران دستورالعمل ماده ۷ آیین‌نامه اجرایی شناسه‌های کالا و رهگیری کالا ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، جهت تعیین تکلیف لوازم خانگی فاقد شناسه کالا موجود در بازار و انبارها، به دستگاه‌های ذیربط و مشمولین دریافت شناسه‌کالا اعم از واردکنندگان و تولیدکنندگان ابلاغ شد.

هدف از ابلاغ و اجراي اين دستور تعیین تکلیف کالاهای لوازم خانگی فاقد شناسه کالا موجود در سطح عرضه و بازار است كه بر  اساس آن کلیه واردکنندگان، تولیدکنندگان، عرضه‌کنندگان عمده و خرده گروه کالایی لوازم خانگی كه موظف‌اند حداکثر دو ماه پس از تاریخ ابلاغ دستورالعمل شناسه کالاهایی را که تولید یا وارد کرده‌اند مطابق با  فرمت ارائه شده نسبت به تعیین تکلیف کالای  مشمول مطابق شرایط اعلام شده اقدام نمایند.

عليرضا ملكي مدير عامل مركز ملي شماره‌گذاري كالا و خدمات ايران ضمن حمايت از اقدامات اخير وزارت صمت در رابطه با كنترل بازار و حمايت از كسب‌وكارها و همچنين مصرف‌كنندگان نهايي كالاها در اين رابطه اعلام كرد اين مركز بدون افزايش تعرفه‌هاي كدگذاري بطور 24 ساعته آمادگي دارد كد شناسه كالا را در اسرع وقت براي متقاضيان صادر نمايد.

ملكي افزود اين مركز داراي 42 شركت نمايندگي در سراسر كشور است و همچنين به عنوان نماينده انحصاري سازمان جهاني GS1 در ايران فعاليت دارد و كد بين‌المللي شناسه كالا را به متقاضيان ارائه خواهد داد.

بر اين اساس کلیه واردکنندگان، تولیدکنندگان، عرضه‌کنندگان عمده و خرده لوازم خانگی كه فاقد شناسه کالا هستند مي‌توانند با مراجعه به سايت مركز ملي شماره‌گذاري كالا و خدمات ايران به آدرس http://www.irancode.ir/  مراجعه كرده و پس از عضويت، براي كالاي خود شناسه كالا دريافت كنند.

دیدگاه ها